Generálny riaditeľ Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
Dohodou
4 000 EUR/mesiacbrutto (výsledná mzda je konkurencieschopná súkromnému sektoru a bude sa odvíjať od skúseností a odborných znalostí uchádzača)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Koordinácia systémových informačných činností, metodické usmerňovanie a projektové riadenie častí štátneho informačného systému alebo informačného systému s celoštátnou pôsobnosťou. Riadenie, koordinovanie, organizovanie a kontrola celej činnosti Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby v súlade s jej zriaďovacou listinou a štatútom. Správa, prevádzka a rozvoj vládnej dátovej siete GOVNET a prevádzka a rozvoj služieb Ústredného portálu verejnej správy. Školiaca činnosť v oblasti informatiky, informačných a elektronických komunikačných sietí a inžiniersko-projektová činnosť v oblasti informačných sietí a elektronických komunikačných služieb, ako aj činnosti, ktoré sa týkajú sieťových a elektronických služieb. Tvorba európskych projektov zameraných na problematiku informatiky a informatizácie spoločnosti. Realizovanie aplikácie projektov a informačných systémov z oblastí informatiky a informatizácie spoločnosti. Vypracúvanie návrhov koncepcií a štandardov informačných systémov verejnej správy, zabezpečovanie ich realizácie. Vypracúvanie odborných stanovísk k materiálom predkladaným na rokovanie vlády Slovenskej republiky.

Informácie o výberovom konaní

Vyhlásenie výberového konania č. :  VK/2024/1/NASES

v súlade so zákonom č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme výberové konanie na miesto vedúceho zamestnanca, ktorý bude vykonávať funkciu štatutárneho orgánu v príspevkovej organizácii, ktorej zriaďovateľom je Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky

Dátum vyhlásenia výberového konania: 29.04.2024

Dátum podania žiadosti spolu s požadovanými dokladmi:  do 15.05.2024Rozhodujúcim je dátum podania na poštovej pečiatke, resp. dátum zaslania elektronickými prostriedkami kontaktnej osobe.

Spôsob podania žiadosti spolu s požadovanými dokladmi: písomne alebo elektronickými prostriedkami (pri zaslaní žiadosti spolu s požadovanými dokladmi elektronickými prostriedkami je uchádzač povinný doručiť žiadosť spolu s požadovanými dokladmi úradu aj písomne, najneskôr v deň uskutočnenia výberového konania)

na adresu:

1. Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky, Pribinova 25, 811 09 Bratislava s označením na obálke a v žiadosti: VK/2024/1/NASES.

2. e-mail: [email protected]

Ochrana osobných údajov: Informácie o získavaní a spracúvaní osobných údajov sú dostupné na https://www.mirri.gov.sk/urad/ochrana-osobnych-udajov/

Ďalšie informácie týkajúce sa výberového konania:

  • Spôsob vykonania výberového konania: písomná a ústna časť
  • Predpokladaný termín výberového konania: jún 2024
  • Kontaktná osoba:

meno: Ing. Lenka Orlická

tel. č.: +421 2 2092 8244

e-mail: [email protected]

Zoznam požadovaných dokumentov

  • písomná žiadosť o zaradenie do výberového konania (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaný),
  • profesijný štruktúrovaný životopis (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaný),
  • motivačný list (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaný),
  • kópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní (vysvedčenie, diplom alebo iný rovnocenný doklad); pri zahraničnom diplome aj rozhodnutie Ministerstva školstva Slovenskej republiky o uznaní zahraničného diplomu za rovnocenný diplom získaný po absolvovaní vysokoškolského vzdelania na území Slovenskej republiky,
  • čestné vyhlásenie o bezúhonnosti (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaný),
  • čestné vyhlásenie o ovládaní cudzieho jazyka na požadovanej úrovni alebo kópia dokladu o ovládaní cudzieho jazyka na požadovanej úrovni (v listinnej podobe vlastnoručne podpísané),
  • čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvádzaných v žiadosti a v životopise a priložených kópiách dokladov (vlastnoručne podpísané),
  • čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu (v listinnej podobe vlastnoručne podpísané),
  • čestné vyhlásenie o ovládaní štátneho jazyka (v listinnej podobe vlastnoručne podpísané),
  • iný dokument, ak je to potrebné.

Odborné vedomosti:

Odborné vedomosti z oblasti IT a všeobecne záväzných právnych predpisov a ich vykonávacích predpisov potrebných na vykonávanie funkcie generálneho riaditeľa súvisiacich s uvedenou problematikou, najmä:

  • Ústava Slovenskej republiky
  • Zákon č. 305/2013 Z. z. o elektronickej podobe výkonu pôsobnosti orgánov verejnej moci a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o e-Governmente) v znení neskorších predpisov
  • Zákon č. 95/2019 Z. z. o informačných technológiách vo verejnej správe a o zmene a doplnení niektorých zákonov
  • Zákon č. 177/2018 Z. z. o niektorých opatreniach na znižovanie administratívnej záťaže využívaním informačných systémov verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon proti byrokracii),
  • Zákon č. 69/2018 Z. z. o kybernetickej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
  • Zákon č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií) v znení neskorších predpisov,
  • Zákon č. 575/2001 Z. z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov,
  • Zákon č. 215/2004 Z. z. o ochrane utajovaných skutočností a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov)
  • Zákon č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov
  • Zákon č. 357/2015 Z. z. o finančnej kontrole a audite a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
  • Zákon 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov
  • Zákon č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov -  Zákon č. 311/2001 Z. z. a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

Osobný pohovor:

a)   osobný riadený rozhovor

Schopnosti a osobnostné vlastnosti:

  • sebadôvera,
  • svedomitosť a spoľahlivosť,
  • samostatnosť,
  • motivácia,
  • adaptabilita a flexibilita,
  • schopnosť pracovať pod tlakom,
  • rozhodovacia schopnosť,
  • komunikačné zručnosti,
  • analytické, koncepčné a strategické myslenie,
  • riadiace schopnosti.

b)   osobná prezentácia uchádzača

Názov témy: Strategické ciele a smerovanie riadenia príspevkovej organizácie NASES do roku 2030

Cieľ: Predstavenie vízie uchádzača o smerovaní a riadení príspevkovej organizácie (NASES) pred členmi výberovej komisie. Vo vízii predstaví stanovené strategické ciele na sledovanie postupu realizácie poslania príspevkovej organizácie (NASES) a jej zámery, zároveň predstaví žiadúci cieľový stav, ktorý chce svojou stratégiou dosiahnuť.

Rozsah: max.15 strán prezentácie

Dĺžka trvania: max. 30 min.

Uchádzač predloží prezentáciu na elektronickom nosiči dát vo formáte .ppt v deň výberového konania. Uchádzač predložením prezentácie udeľuje súhlas vyhlasovateľovi výberového konania na jej poskytnutie tretím osobám a na zverejnenie v prípade vyžiadania.

Uchádzač predložením prezentácie udeľuje súhlas vyhlasovateľovi výberového konania na jej poskytnutie tretím osobám a na zverejnenie v prípade vyžiadania.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Prax na pozícii/v oblasti

- min. 7 ročná prax riadiacej funkcie v IT oblasti.

Počet rokov praxe

7

Profil uchádzača

  • vek najmenej 18 rokov
  • spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu
  • bezúhonnosť
  • ovládanie štátneho jazyka

Jazykové zručnosti

  • ovládanie anglického jazyka úroveň B2

V prípade, že uchádzač ovláda anglický jazyk, predloží kópiu diplomu alebo vysvedčenia o vykonaní jazykovej skúšky príslušného vzdelávacieho zariadenia alebo kópia dokladu o štúdiu v zahraničí osvedčujúca ovládanie anglického jazyka, resp. čestné vyhlásenie o ovládaní anglického jazyka a uvedenie úroveň ovládania (vlastnoručne podpísané). Časť osobného pohovoru môže byť vedená v anglickom jazyku.

Vyžaduje sa zdravotná spôsobilosť

  • nie

Vyžaduje sa oprávnenie na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami

  • áno

U úspešného uchádzača sa bude vyžadovať oprávnenie na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami – stupeň utajenia „Dôverné“ podľa zákona č. 215/2014 Z. z. o ochrane utajovaných skutočností a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky je ústredným orgánom štátnej správy pre:
• riadenie, koordináciu a dohľad nad využívaním finančných prostriedkov z fondov
Európskej únie,
• oblasť informatizácie spoločnosti,
• oblasť investícií,
• oblasť regionálneho rozvoja.

V oblasti informatizácie spoločnosti MIRRI zabezpečuje centrálne riadenie informatizácie spoločnosti a tvorbu politiky jednotného digitálneho trhu, rozhodovanie o využívaní finančných zdrojov vo verejnej správe pre informačné technológie, centrálnu architektúru integrovaného informačného systému verejnej správy a koordináciu plnenia úloh v oblasti informatizácie spoločnosti.

V oblasti investícií MIRRI zabezpečuje strategické plánovanie a strategické projektové riadenie vrátane vypracovania národného strategického investičného rámca, ako aj koordináciu investičných projektov určených vládou SR.

V oblasti riadenia, koordinácie a dohľadu nad využívaním finančných prostriedkov z eurofondov MIRRI koordinuje dodržiavanie Partnerskej dohody na roky 2021 až 2027, rozhoduje o záväzných plánoch a krízovom riadení Programu Slovensko a zabezpečuje presadzovanie strategických cieľov Slovenska v oblasti poskytovania financií z eurofondov.

V oblasti regionálneho rozvoja MIRRI podporuje činnosť okresných rozvojových centier, schvaľuje a poskytuje vládou schválené dotácie a regionálne príspevky na projekty samospráv v najmenej rozvinutých okresoch a vyhodnocuje plnenie akčných plánov v spolupráci s miestnymi úradmi.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Mária Petricová
E-mail: poslať životopis